Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej

Jesteś tutaj: Strona główna Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej
Urodziny Muzeum- otwarcie wystawy
- A +

Jednym z głównych punktów obchodów 4. urodzin muzeum było uroczyste otwarcie wystawy archeologicznej oraz uroczyste podpisanie umowy o współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Mieliśmy także okazję podziękować wszystkim tym, którzy wspierają działalność naszego muzeum.
Wystawa autorstwa Jacka Borkowskiego oraz dr Wojciecha Borkowskiego, której inauguracja miała miejsce dzisiaj została przygotowana w wyniku realizacji projektu "Rybacy i Wojownicy" organizacja wystawy muzealnej wraz z systemem zabezpieczeniem elektronicznych", dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze", w konkursie ogłoszonym przez LGD Mazurskie Morze, którego celem jest propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego, rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego.

Inauguracja wystawy to także prelekcja naukowa jednego z twórców dioramy- dra Wojciecha Borkowskiego pt. "Osadnictwo kultury kurhanów zachodniobałtyjskich Ziemi Orzyskiej". Serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawy wykład i tak liczne uczestnictwo w spotkaniu.


Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej
ul. Giżycka 9, 12-250 Orzysz
tel. 609 804 909
mail. muzeumwojska@orzysz.pl