Orzysz Wojskowa Stolica Polski

Jesteś tutaj: Strona główna Bieg Tygrysa
Zapisz się na jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce
- A +
Ruszyły zapisy na jeden z najtrudniejszych biegów terenowych w Polsce, a nawet Europie. Mowa o Biegu Tygrysa, który w tym roku odbędzie się 19 sierpnia. Na uczestników czekają cztery kategorie, o różnym stopniu trudności, w tym jedna zespołowa.

W siódmej edycji Duża Beczka tym razem rozgrywana będzie w pojedynkę, zaś duety, z dodatkowym obciążeniem, startować będą w Małej Beczce. Saper Tygrysi to z kolei kategoria skierowana do śmiałków, którzy odcinek 1 kilometra pokonywać będą w saperskim stroju EOD. W tym roku, po namowach 15 Mazurskiego Batalionu Saperów, odpowiedzialnym za przebieg tej kategorii, trasę postanowiliśmy urozmaicić o dodatkowe elementy toru przeszkód. Nowością jest natomiast Cross Poligonowy, czyli bieg na dystansie 21 kilometrów, który w odróżnieniu od wcześniej wymienionych kategorii pokonać będzie można w dowolnym stroju (w Dużej i Małej Beczce obowiązują buty i spodnie typu wojskowego). Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych w postaci Biegu Małego Tygrysa.

Zapisy potrwają do 31 lipca (do 30 czerwca w przypadku obcokrajowców), o ile wcześniej nie zostanie zapełniony limit 300 startujących.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY: