Orzysz Wojskowa Stolica Polski

Jesteś tutaj: Strona główna Wydarzenia Militarne
Zyczenia - Święto Wojska Polskiego
- A +
Panowie Generałowie, dowódcy, oficerowie, żołnierze i pracownicy cywilni wojska. W imieniu własnym a także mieszkańców gminy Orzysz i mieszkańców Orzysza Wojskowej Stolicy Polski, składam serdeczne życzenia z okazji Waszego Święta. Życzę dalszej pomyślnej służby w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojskach sojuszniczych, życzę wytrwałości i satysfakcji, jaką niesie ze sobą polski mundur i służba Ojczyźnie.

 

W Orzyszu wojsko otoczone jest szczególnym uznaniem i szacunkiem. Nasze miasto pełniło i nadal pełni ważną rolę w utrzymywaniu potencjału obronnego naszego kraju. Jednostki, które stacjonowały i stacjonują w Orzyszu na stałe wpisują się w tożsamość miasta i stanowią istotny czynnik jego funkcjonowania, zarówno w kontekście gospodarczym, jak i społeczno - kulturalnym. Duża liczba żołnierzy, kombatantów, weteranów, ale także młodych adeptów zainteresowanych służbą, świadczy o ścisłym związku miasta z wojskiem.

 

 Praktycznie co piąta osoba w naszej gminie rodzinnie związana jest ze służbą wojskową, w tym głównie z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim i 15 Mazurskim Batalionem Saperów. To nierozerwalny związek. Wyrażając wielki szacunek dla Waszej służby, pragnę z całego serca podziękować za Wasz ogromny wkład w promocję i rozwój Orzysza i Ziemi Orzyskiej. Niech szczęście żołnierskie Was nie opuszcza, a Bóg Was strzeże w trudnych chwilach.

Chwała Żołnierzom Polskiej Armii !


Zbigniew Włodkowski Burmistrz Orzysza.

Militarny orzysz
Urząd Miejski w Orzyszu
12-250 Orzysz, ul. Giżycka 15
phone 87 424 10 40, 87 424 10 60
87 424 10 50